Pieteiktās idejas ir dažādas – no tehniskiem risinājumiem līdz dizaina produktiem ar sociālās uzņēmējdarbības fokusu. Piemēram, mobilo telefonu bezvadu uzlādes stacija izmantošanai publiskās vietās; šaušanas papildrīks produktīvākam šaušanas treniņam; dizaina lietas un interjera objekti no bērza; attīstību veicinošs bērnu apģērbs; inovatīvs rakstāmpiederumu organizētājs kuba formā u.c.
RTU IdeaLAB jaunā koncepcija paredz studentu aktīvāku iesaisti praktiskā darbā ar produktu izstrādi, veicinot interesi par savas uzņēmējdarbības sākšanu, skaidro RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna.
«IdeaLab fokuss ir tehnoloģiju ietilpīgu ideju attīstība, kas ir būtiska prioritāte tādai inženieru augstkolai kā RTU,» norāda T.Juhna.
RTU IdeaLAB dalībnieki mācās to, kā veidot komandu, attīstīt ideju, modelēt biznesu, kā pārdot un veidot mārketingu, kā arī piedāvā ekspertu konsultācijas, koprades telpas, tīklošanu, tehnisko atbalstu produkta izstrādē, grāmatvedības un jurista pakalpojumus.
Bez Baltikums Bank, kas ir galvenais projekta finansiālais atbalstītājs, RTU IdeaLAB stratēģiskie un finansiālie sponsori ir arī Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina fabrika, RTU Studentu parlaments, Grant Thornton Baltic SIA, Tilde SIA, Riga Rotary Club.