RTU IdeaLAB

VIETA, KUR MATERIALIZĒJAS TAVA BIZNESA IDEJA

APPLY

Par pirmsinkubatora RTU IdeaLAB

Rīgas Tehniskā universitātes misija ir nodrošināt Latvijas tautsaimniecībai un sabiedrībai starptautiski konkurētspējīgu augstas kvalitātes zinātnisko pētniecību, augstāko izglītību, tehnoloģiju pārnesi, ilgtspējīgu valorizāciju un inovāciju. Kā viena no inovāciju izveides atbalsta aktivitātēm ir studentu biznesa pirmsinkubators – RTU IdeaLAB, kas tika ieveists pārveidotā formātā pēc RTU Dizaina fabrikas iniciatīvas.

RTU IdeaLAB biznesa ideju pirmsinkubators apvieno jaunos, talantīgos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi jaunu ideju un produktu radīšanā vai jau esošo attīstīšanā.

RTU IdeaLAB veicina mācīšanos darot, iedrošina sasniegt jaunas virsotnes, kā arī sniegt atbalstu ideālās biznesa idejas attīstīšanai un materializēšanai.

RTU IdeaLAB biznesa ideju pirmsinkubatora programma tiek īstenota 9 mēnešus, ietverot divu dienu apmācības, kouč sesijas, lekcijas par biznesa modeli, finanšu un juristu konsultācijas, tehniskais atbalstu no RTU Dizaina fabrikas, kā arī finansiāls atbalsts pēc nepieciešamības.  Programmas noslēgumā, ideju autoriem ir visas iespēja turpināt idejas attīstību kādā no nākamā soļa programmām pateicoties sadarbībai ar Climate-KIC un citiem atbalsta instrumentiem.

 • IDEJU ATTĪSTĪBA

  Profesionāļu vadītas darbnīcas, kas ietver ideju izstrādi, testēšanu un attīstību, kā arī dalībnieku sociālo un tehnisko iemaņu un prasmju attīstīšanu

 • Individuāla pieeja

  Individuālās konsultācijas, vajadzību apzināšana, darbības plāna izstrāde, piesaistot atbilstošās jomas profesionāļus

 • Tīklošana

  RTU IdeaLAB un RTU Dizaina fabrikas apvieno līdzīgi domājošos – dažādu jomu speciālistus, jaunrades entuziastus un investorus

 • Izstrāde

  Unikālas tehniskās iespējas idejas prototipa izstrādē, saņemot atbalstu un konsultācijas, kas veicina idejas materializēšanā par reālu produktu

 • Vieta un serviss

  Nodrošināta darba vieta, koprades telpa, pēc nepieciešamības grāmatveža un jurista pakalpojumi, veiksmīgākai uzņēmējdarbības attīstībai

RTU IdeaLAB, inkubators, bizness, startup, RTU, nauda, uzņēmējdarbība

Pirmsinkubatora IdeaLAB 2017/2018 sasniegtais

pirmsinkubators RTU IdeaLAB sezonas rezultātu infogrāfika, startups, jaunuzņēmums, finanses, atbalsta programma

Pirmsinkubatora MENTORI

Andris Čuda

Andris Čuda

‘Jūrmalas Mežaparki’ izpilddirektors

‘Jūrmalas Mežaparki’ atbildīgais par bērnu laukumu ražošanu. Ieguvis bakalaura grādu Rīgas Stradiņu universitātē ekonomikā un uzņēmējdarbībā un maģistra grādu Latvijas Universitātē ekonomikā.

Andris Luriņš

Andris Luriņš

Mondot līdzīpašnieks

Videonovērošanas un integrēto drošības risinājumu izstrādes uzņēmuma Mondot līdzīpašnieks un valdes loceklis. Ilggadēja pieredze darbā starptautiskajos uzņēmumos informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Ieguvis MBA grādu Rīgas Biznesa Skolā un inženiera kvalifikāciju Rīgas Tehniskajā Universitātē.

Anna Ramata-Stunda

Anna Ramata-Stunda

Alternative Plants līdzdibinātāja un vadītāja

Jaunuzņēmuma Alternative Plants un biotehnoloģiju uzņēmuma ‘InCell ’ līdzdibinātāja. Darbojas arī kā lektore un pētniece Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Alternative Plants 2017.gadā bija viens no 10 jaunuzņēmumiem, kas ieguva 15 tūkstošu finansējumu produkta attīstīšanai EIT Climate_KIC Accelerator programmā.

Aivars Kalniņš

Aivars Kalniņš

Preču zīmes ‘i ola’ autors

Strādā ‘JETA’ un ir docētājs biznesa augstskolā ‘Turība’, iepriekš strādājis ‘Latvijas Pasts’ un ‘Lattelecom’, preču zīmes ‘i ola’ autors un īpašnieks. Ieguvis bakalaura grādu telekomunikācijā Rīgas Tehniskajā universitātē, biznesa augstskolā Turība ekonomikā un apguvis menedžmentu Lielbritānijas augstskolā.

Artis Kehris

Artis Kehris

Līdzdibinātājs ‘Printify’

Konsultē potenciālo jaunuzņēmumu dibinātājus un inkubatorus par biznesa stratēģijas, biznesa modeli, modernizāciju, ārzemju tirgus apguves plāniem un sagatavo jaunuzņēmējus pārrunām ar investoriem. Bijis pārdošanas direktors sociālajā tīklā ASK.FM, līdzdibinātājs e-komercijas uzņēmumam ‘Printify’ un ar saviem jaunuzņēmumiem piedalījies Kopenhāgenas un Amsterdamas biznesa attīstības inkubatoros, kā arī pasaules vadošajā San Francisko akseleratorā ’500startups’.

Dāvids Štēbelis

Dāvids Štēbelis

Uzņēmējs un biznesa treneris

Uzņēmējs un biznesa treneris. 14 gadus vadījis starptautisku konsultāciju uzņēmumu. Bijis ‘Telia Latvia’ produktu attīstības vadītājs un dibinātājs ‘ALINA’, ‘EHO Textiles’, ‘Fabula’ un citiem start-up. Specializējies biznesa modelēšanas un stratēģijas tēmās, kā arī sniedz konsultācijas par produkta izstrādi un virzīšanu inkubatorus, vietējos un starptautiskajos tirgos. Vadījis apmācības Zaļo Tehnoloģiju Inkubatorā, LU Open Minded projektā, Nordea Biznesa Skolā, Latvijas reģionālajos biznesa inkubatoros, Cēsu pašvaldībā, Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, konferencēs un citur.

Edīte Millere

Edīte Millere

Diversity Lead Accenture Latvia

Pieredze starptautiskajā biznesa vadībā IT nozarē, strādājot Ganā un Latvijā. Aktīvi līdzdarbojas digitālo prasmju un izglītības jomā, ‘Riga TechGirls’ līdzdibinātāja, ‘Iespējamās misija’ absolvente un valdes locekle. Šobrīd strādā izglītības un IT industrijā, veidojot pasākumu un stratēģijas dažādu sociālo grupu iesaistei darbam IT industrijā, neatkarīgi no darba un izglītības pieredzes. Bakalaura grāds soc.atrooloģijā un spāņu valodā no Hull University, Lielbritānijā. Sustainable Business programmas sertifikāts no Zviedru Institūta.

Elita Račiņa

Elita Račiņa

Valdes locekle Company EQ

Profesionālā karjera galvenokārt saistīta ar finanšu nozari – banku un apdrošināšanas sektoros un vadot mārketinga nodaļu Parex bankā,online pārdošanas daļuā AS If P&C Insurance. Bijusi korporatīvo klientu vadītāja uzņēmumā Procter&Gamble. Šobrīd ir valdes locekle SIA Company EQ, kur uzņēmumiem piedāvā mārketinga un digitālo stratēģiju izstrādi, paralēli tam vada lekcijas, apmācības un praktiskās nodarbības inkubatoriem ar mārketingu saistītos aspektos. Ieguvi augstāko izglītību Latvijas Universitātē un Rīgas Biznesa skolā uzņēmumu un organizāciju vadīšanā.

 Ilze Palambaha

Ilze Palambaha

Latvijas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle

Eksperte, sertificēta nodokļu konsultante un grāmatvede. Ir Top 50 Women In Accounting pēc ‘Ignition’ veidotā pasaules reitinga savietes grāmatvedībā. Pieredze kā Latvijas Republikas Finanšu ministrijas grāmatvedības eksperte Latvijas Prezidentūras laikā Eiropas Padomē, sniedz finanšu konsultācijas uzņēmumiem, privātpersonām, vada lekcijas augstskolās un ir finanšu un biznesa konsultante SIA Mastermind event. Strādājusi ‘LF Ekspert’ un starptautiskā audita ārpakalpojumu uzņēmumā ‘Grant Thronton’. Augstāko izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē un RISEBA biznesa administrēšanā.

Jevgēnijs Lotsovs

Jevgēnijs Lotsovs

Valdes loceklis ’LNK INDUSTRIES’

Valdes loceklis ’LNK INDUSTRIES’ un padomes loceklis ‘Latvijas Tilti’. Liela pieredze nekustamo īpašumu sfērā un būvniecības sektorā Latvijā un ārzemēs. Sadarbojies ar tādām starptautiskām kompānijām kā ‘AIG’, ‘Lehman Brothers’, ‘Canadel Group’, ‘Hochtief’, ‘Tissen Krupp’, ‘Implenia’, ‘NCC’, ‘NLI’ u.c. Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis bakalaura un maģistra grādu būvniecība, executive MBA no Stockholm School of Economics. Konsultē studentu inkubatora komandas vairāku sezonu garumā.

Kristiāns Karlsons

Kristiāns Karlsons

Ilgstoši strādājis lielākā akseleratora pasaulē - Plug and Play Tech Center - investīciju nodaļā Kalifornijā, kur darbojies tādās jomās kā Mobility, New Materials, Internet of Things un Fintech. Pēc atgriešanās Eiropā bija PNPTC jaunā ofisa Amsterdamā investīciju direktors. Nodrošina studentu biznesa pirmsinkubatorā saturu par finanšu piesaistes jautājumiem.

 Mārtiņš Borodušķis

Mārtiņš Borodušķis

Alternative Plants & InCell SIA līdzdibinātājs

Latvijas Universitātes zinātnieku dibināta uzņēmuma InCell SIA un jaunuzņēmuma Alternative Plants līdzdibinātājs, paralēli LU Bioloģijas fakultātes pētnieks, un Komunikāciju un inovāciju departamenta vecākais eksperts. Maģistra grādu ieguvis Latvijas Universitātē šūnu bioloģijā un biotehnoloģijā. Ar pētniecību nodarbojas vairāk kā 10 gadus un tagad velta laiku, lai zinātni pārvērstu biznesā. Sniedz konsultācijas studentu inkubatoriem znātnes un biznesa jautājumos.

Mārtiņš Ražuks-Ebels

Mārtiņš Ražuks-Ebels

Commercialization Reactor Fund’ Kopienas menedžeris

Commercialization Reactor Fund’ kopienas menedžeris, un jaunuzņēmuma Earth Pumps līdzdibinātājs. Pieredze gūta no strādāšanas ar astoņiem zinātniskiem jaunuzņēmumiem. Izglītība iegūta Stockholm School of Economics in Riga.

Matīss Neimanis

Matīss Neimanis

Buildit Latvia Accelerator vadošais partneris

2017.gadā nodibinātā Builtit Latvia Accelerator vadošais partneris, kas specializējas IoT un hardware sfērā. Ieguvis doktora grādu Latvijas Universitātē socioloģijā, maģistra grādu Rīgas Tehniskajā Universitātē Inovācijās un uzņēmējdarbībā un Ventspils Augstskolā uzņēmējdarbības vadīšanā. Iegūtās zināšanas praktizējis un attīstījis vadot Inovāciju centru Latvijas Universitātē un būdams Zaļo tehnoloģiju inkubatora direktors, kā arī iesaistoties vairāku jaunuzņēmumu darbībā.

Oskars Priede

Oskars Priede

Uzņēmējs publiskās runas treneris

Tehnoloģijas jaunuzņēmuma EHO Technologies vadītājs. RunasKursi.lv publiskais runas treneris, pasākumu vadītājs un LNT Ziņu dienesta moderators. Ieguvis divus maģistra grādus Rīgas Tehniskajā universitātē – telekomunikācijās un uzņēmējdarbības vadīšanā. Vairākkārt studentu biznesa inkubatoros trenē publiskās runas prasmes.

Viesturs Sosārs

Viesturs Sosārs

Techhub Riga līdzdibinātājs

Aktīvs Latvijas uzņēmējdarbības ekosistēmu veidotājs un zinātājs. Šobrīd ir valdes loceklis Techhub Riga, Stockholm School of Economics in Riga ‘’Entrepreneurship Course’’ vadītājs, uzņēmumam TRIGNY un citu dibinātājs, kā arī papildus moderē diskusijas starp viedokļu līderiem konferencēs un pasākumos, kā arī konstulēt studentu biznesa inkubatorus. Netradicionāls profesionālais ceļš, jo iegūt grāds medicīnā Rīgas Stradiņa Universitātē un pēc tam papildus Open University Business School, kuras sfēra arī atbilst.

Aleksandrs Švaikovskis

Aleksandrs Švaikovskis

Valdes loceklis ‘Būvniecības digitalizācijas asociācija’

Valdes loceklis ‘Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijā’, Rīgas Tehniskās universitātes lektors, jaunuzņēmuma ‘OROCON’ līdzdibinātājs un konsultē biznesa inkubatorus. Ieguvis bakalaura grādu Rīgas Tehniskajā universitātē elektrotehnikā, drošības inženierijā un būvniecībā. Papildus ieguvis maģistra grādu būvuzņēmējdarbībā un nekustamo īpašuma vadīšanā.

Anna Andersone

Anna Andersone

Riga TechGirls līdzradītāja

Koprades telpas ‘The Mill’, pieskārienu apģērba ‘be-with’ un dizaina studijas ‘HungryLab’ dibinātāja, froont.com un berta.me līdzdibinātāja, kā arī kustības Riga TechGirls līdzradītāja. Ieguvusi bakalaura grādu Stocholm School of Economics uzņēmējdarbībā un ekonomikā. Konsultē jaunuzņēmumus un inkubatorus uzņēmējdarbības jautājumos,

Elena Kulberga

Elena Kulberga

Valdes locekle ‘Benefit Parners’

Uzņēmēja, valdes locekle ‘Benefit Parners’ un organizācijā ‘Riga Hanza Rotary klubs’ atbildīga par finansēm. 18 gadus bijusi Latvijas Televīzijas režisore. No 1998. līdz 2005.gadam bija uzņēmēja un darbojās auto industrijā. Bijusi FIAT rūpnīcas pārstāvis, nodarbojās ar mašīnu marku Alfa Romeo un Lancia importa un servisa palielināšanu. Konsultē jaunuzņēmumus un biznesa pirmsinkubatora komandas uzņe’mējdarbības jautājumos.

Juris Jākobsons

Juris Jākobsons

Valdes priekšsēdētājs UniCredit bankā un Citadele bankā

Vairāk kā 20 gadu bankas darba pieredze. Šobrīd vada 4 Citadele bankas meitas uzņēmumu padomes: Latvijā vada ieguldījumu pārvaldības un dzīvības apdrošināšanas sabiedrības un pensiju fondu, Lietuvā meitas banku un ir padomes loceklis Citadele meitas bankā Šveicē. Bijis valdes loceklis SEB bankā, valdes priekšsēdētājs UniCredit bankā un Citadele bankā. Organizācijas ‘Rigas Hanza Rotary klubs’ biedrs un ‘AmCham’ valdes loceklis. Konsultē jaunuzņēmumus un inkubatorus finanšu un biznesa attīstības jautājumos.

Mikus Dubickis

Mikus Dubickis

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģijas pārneses programmas Konsultatīvās padomes loceklis

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģijas pārneses programmas Konsultatīvās padomes loceklis, vadīšanas un sociālā dialoga lektors Rīgas Tehniskajā universitātē, mārketinga stratēģiju un taktikas konsultants. Kopš 2010. gada darbojas ar studiju kvalitātes jautājumiem nacionālā un starptautiskā līmenī. Bijis Latvijas Studentu apvienības prezidents, šobrīd iegūst doktora grādu vadībzinātnē un konsultē inkubatorus.

Didzis Dejus

Didzis Dejus

Dibinātājs SIA Squad Robotics, valdes loceklis SIAPLG.EU

Dibinātājs SIA Squad Robotics, valdes loceklis SIAPLG.EU, mentors ‘’projectWiDE’’ un iepriekšēja pieredze un zināšanas Eiropas Savienības līdzekļu piesaistīšanā. 3D ir fokusa nozare un tieši printēšanas materiālos un 3D produktu pārdošanā. Studentu biznesa pirmsinkubatora komandām nodrošina saturu par idejas ekonomisko pamatojumu un komercializāciju.

Līga Efeja

Līga Efeja

RTU Dizaina fabrikas koordinatore

RTU Dizaina fabrikas koordinatore, iepriekš ‘Climate Action Network-International’ starptautiskā organizāciju tīkla vadītāja asistente. Pēdējos desmit gadus strādājusi projektu vadības, izglītības, apmācību un nevalstisko organizāciju jomās gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Berlīnē pabeigusi maģistra studijas starpkultūru konfliktu risināšanā. Žonglē ar radošumu, sistēmu un procesu izveidi un ieviešanu, un cilvēku spēju raisīšanu. Studentu biznesa pirmsinkubatorā nodrošina saturu par komandas veidošanu un ir koučs.

Madara Makare

Madara Makare

Līdzautore sociālā uzņēmējdarbības projektam ‘HOPP

Līdzautore sociālās uzņēmējdarbības projektā ‘HOPP’, kas izgatavo īpaši pielāgotus trīsriteņus cilvēkiem ar kustību traucējumiem un senioriem. Kopš Sociālās Uzņēmējdarbības Foruma balvas saņemšanas 2010. gadā attīsta ne tikai savu projektu, bet arī aktīvi iesaistās sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā kopumā, izmantojot savu daudzpusīgo pieredzi finanšu jomā, uzņēmējdarbībā un radošajās iniciatīvās.

Margarita Platace

Margarita Platace

Izpilddirektore Anglijas DVF viesnīcai ‘Radi un draugi’

Šobrīd ir izpilddirektore Anglijas DVF viesnīcai ‘Radi un draugi’. Strādājusi ‘REHO’, sākumā par viesnīcu ‘Hotel de Rome’ un ‘Konventa sēta’ mārketinga un pārdošanas vadītāju, vēlāk par viesnīcas ‘Hotel de Rome’ direktori. Piedalījusies ‘Kolonna Hotels Group’ veidošana un vadīšanā. Šobrīd ir izpilddirektore ‘Anglijas DVF viesnīcai ‘Radi un draugi’. Paralēli uzņēmējdarbībai lasa lekcijas Biznesa augstskolā ‘Turība’. Ir profesionālo viesmīlības nozares mācību līdzekļu autore, viesnīcu sertifikācijas komisijas eksperte un mentors pirmsinkubatoram.

RTU IdeaLAB, inkubators, bizness, startup, RTU, nauda, uzņēmējdarbība

RTU IdeaLAB – tavas biznesa idejas attīstība

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) oktobrī darbu sākusi jauna atbalsta iniciatīva – RTU IdeaLAB jeb ideju laboratorija. Tā apvieno talantīgus uzņēmējus, mentorus, mācībspēkus un investorus, lai kopīgiem spēkiem radītu biznesa idejas un produktus. RTU Studentu biznesa inkubators darbojas kopš 2009.gada. Taču pērn secināts, ka tā sākotnējais modelis nav mainījies kopš izstrādes brīža, lai gan ārējā vide, start up kultūra Latvijā ir strauji attīstījusies. «Tādēļ izveidojām jaunu konceptu – RTU IdeaLAB jeb ideju laboratoriju, kas sniedz drošu vidi ideju testēšanai, radīšanai, komandu veidošanai un citām atbalsta formām,» stāsta Liene Rubina, RTU IdeaLAB vadītāja. Līdz šim RTU IdeaLAB ir uzņemtas 60 komandas, kopā 149 jaunieši. Viņi uzsākuši savas biznesa idejas attīstību, apmeklējot tematiskās darbnīcas, tiekoties ar mentoriem, kā arī saņemot atbalstu no RTU Dizaina fabrikas darbiniekiem.

Pirmsinkubatora KONTAKTI

Nekas tā neaizrauj, kā būt daļai no radīšanas procesa. Es ticu, ka katram ir sava unikālā ideja, kas ir jārealizē, lai izjustu uzņēmēja garšu un uz visiem laikiem atmestu domu: “Kas būtu, ja būtu?”. 

Tīklošana, trūkstošā posma atrašana, biznesa modelēšana, mārketings – mana ceļojuma palīgmateriāli. 

RTU Dizaina fabrikas uzņēmējdarbības programmu vadītāja

liene.briede@rtu.lv

Tel. (+371)26784050

Liene BriedeLinkedIn

Es ticu, ka katrs var būt brīnišķīgs kādā jomā un noslēpums slēpjas savu robežu pārkāpšanā, centībā un darīt to, kas sagādā baudu

Pamanīt, jautāt, dot un censties – mana ceļojuma palīgmateriāli.

RTU IdeaLAB organizatore

Tel. (+371) 22304899

liga.jupatova@rtu.lv

Līga JupatovaLinkedIn

Īstenots ar atbalstu no:

RTU Studentu inovāciju grants, inkubators, IdeaLAB