RTU IdeaLAB

vieta, kur materializējas tavas idejas

 • Ideju attīstība

  Profesionāļu vadītas darbnīcas, kas ietver ideju izstrādi, testēšanu un attīstību, kā arī dalībnieku sociālo un tehnisko iemaņu un prasmju attīstīšanu

 • Individuāla pieeja

  Individuālās konsultācijas, vajadzību apzināšana, darbības plāna izstrāde, piesaistot atbilstošās jomas profesionāļus

 • Tīklošana

  RTU IdeaLAB un RTU Dizaina fabrikas apvieno līdzīgi domājošos – dažādu jomu speciālistus, jaunrades entuziastus un investorus

 • Izstrāde

  Unikālas tehniskās iespējas idejas prototipa izstrādē, saņemot atbalstu un konsultācijas, kas veicina idejas materializēšanā par reālu produktu

 • Vieta un serviss

  Nodrošināta darba vieta, koprades telpa, pēc nepieciešamības grāmatveža un jurista pakalpojumi, veiksmīgākai uzņēmējdarbības attīstībai

Par pirmsinkubatoru

RTU IdeaLAB

Rīgas Tehniskās universitātes misija ir nodrošināt Latvijas tautsaimniecībai un sabiedrībai starptautiski konkurētspējīgu augstas kvalitātes zinātnisko pētniecību, augstāko izglītību, tehnoloģiju pārnesi, ilgtspējīgu valorizāciju un inovāciju. Kā viena no inovāciju izveides atbalsta aktivitātēm ir studentu biznesa pirmsinkubators – RTU IdeaLAB, kas tika ieviests pārveidotā formātā pēc RTU Dizaina fabrikas iniciatīvas.

RTU IdeaLAB biznesa ideju pirmsinkubators apvieno motivētus, talantīgus cilvēkus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi jaunu ideju un produktu radīšanā.

RTU IdeaLAB veicina mācīšanos darot, iedrošina sasniegt jaunas virsotnes, kā arī sniegt atbalstu jebkuras biznesa idejas attīstīšanai un materializēšanai.

RTU IdeaLAB biznesa ideju pirmsinkubatora programma tiek īstenota 5 mēnešus, ietverot praktiskās apmācības, kouč sesijas, lekcijas par biznesa modeli, finanšu un juristu konsultācijas, zīmola veidošanu, prezentācijas prasmēm, tīklošanās pasākumi, tehniskais atbalstu no RTU Dizaina fabrikas. Programmas noslēgumā, ideju autoriem ir visas iespēja turpināt idejas attīstību kādā no nākamā soļa programmām ERAF projekta No. 1.1.1.3/18/A/001 “RTU inovāciju granti studentiem” projekta aktivitātēs, vai citās programmās, pateicoties  sadarbībai ar EIT Hub programmām Latvijā.

RTU IdeaLAB no 2019. gada rudens tiek īstenota ERAF projekta No. 1.1.1.3/18/A/001 “RTU inovāciju granti studentiem” ietvaros, kas nodrošina 20 sezonas komandām  atbalsta fondu idejas attīstībai apmēram 2500 euro apmērā un RTU studentiem iespēju pretendēt uz ikmēneša stipendiju 200-228 euro 5 mēnešu garumā.

rīgas tehniskā universitāte, lu, rtu, idealab, pirmsinkubators, problēma, inkubators, ideja, universitāte, uzņēmējdarbība, studentu inovāiciju grants, attīsti, bizness,līga jupatova

Pirmsinkubatora 2019/2020 sezonas

komandas

IdeaLAB mentori

Pieredzējusi e-komercijas un digitālā mārketinga speciāliste. Ikdienā plāno kampaņas un izstrādā reklāmas stratēģijas. Savā darba pieredzē digitālā mārketinga nozarē strādājusi ar 50+ zīmoliem un dažāda mēroga digitālās reklāmas un e-komercijas kampaņām, no kurām vairākas ir saņēmušas apbalvojumus Baltijas līmenī.
Dāvids Štēbelis

Dāvids Štēbelis

Uzņēmējs un biznesa treneris
Uzņēmējs un biznesa treneris. 14 gadus vadījis starptautisku konsultāciju uzņēmumu. Bijis ‘Telia Latvia’ produktu attīstības vadītājs un dibinātājs ‘ALINA’, ‘EHO Textiles’, ‘Fabula’ un citiem start-up. Specializējies biznesa modelēšanas un stratēģijas tēmās, kā arī sniedz konsultācijas par produkta izstrādi un virzīšanu inkubatorus, vietējos un starptautiskajos tirgos. Vadījis apmācības Zaļo Tehnoloģiju Inkubatorā, LU Open Minded projektā, Nordea Biznesa Skolā, Latvijas reģionālajos biznesa inkubatoros, Cēsu pašvaldībā, Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, konferencēs un citur.
Uzņēmējs, biznesa enģelis un akcelerācijas fonda Commercialization reactor fund partneris. Galvenās uzņēmējdarbības jomas ir lokalizācija un produktivitāte (Linearis), izglītība (Starptautiskā inovāciju skola, EdTech Evolution), kā arī starptautiskā tirdzniecība ar Ķīnu. Primāri interesē jaunuzņēmumi deeptech, edtech un productivity jomās.
Vairāku projektu attīstība, tirgus ienākšanas stratēģija, mārketinga komunikācija.
HUMICO dibinātāja, kas nodarbojas ar kūdras pētījumiem. Sākot ar kūdras nozīmi no ilgstpējības viedokļa, kā uzlabot tehnoloģiskos kūdras pārstrādes risinājumus un iegūt produktus ar augsti pievienoto vērtību. Plaša pieredze ir izveidojusies, piedaloties daudzos grantos, inkubatoros un projektos, kas palīdz pilnveidot savu domāšanas virzienu.
Mans darbības virziens ir ķīmijas tehnologs. Pašlaik studēju doktorantūra un iesaistos RTU un LJA ( Latvijas Jūras Akademijas) projektos, kas vērsti uz ilgstpējības uzlabošanu, izmešu samazināšānu, inovatīvu risnājumiem un produktu iegūšanu ar augsti pievienoto vērtību. Darbā ir mērķis radīt inovācijas, kas palīdzētu attīrīt piesārņotu vidi kā ūdens, augsne no naftas produktiem, farmakoloģijas atlikumiem utt.
Varu palīdzēt atrast piemērotāko nodokļu režīmu, izpētīt banku kredītu saņemšanas iespējas. Sniegt atbildes uz grāmatvedības un finansu jautājumiem, kas sākas ar: “Kā labāk …”.
Jauniete, kas vada mārketinga uzņēmumu, attīsta jaunus uzņēmumus un biznesa idejas, kā arī konsultē Eiropas līmeņa zīmolus to mārketinga stratēģiju un plānu realizēšanai. Palīdz citiem jauniešiem attīsīt to uzņēmējdarbību, iedvesmojot, motivējot un daloties ar zināšanām un pieredzi. Vairāku augstskolu absolvente, lektore RSU un vieslektore citās Lavijas augstskolās. 2019. gadā LU Akadēmiskā Centra atīstības komandas dalībniece. Kopumā 600+ projektu realizācija.
8 gadu pieredze freelance gan ar privātiem klientiem, gan kāzām, gan mūzikas klipiem, gan hobijprojektiem, kā arī 4 gadu pieredze aģentūrā, kuru laikā ir bijusi saskarsme ar 50+ klientiem no ļoti plaša darbību spektra. No bērnu raidījumiem līdz alkohola zīmoliem, no finanšu iestādēm līdz muzikālajiem labdarības fondiem. Zīmolu sfēru dažādība nozīmē arī tikpat plašu auditoriju, kuru sasniegt un uzrunāt ir ikdienas izaicinājums.
Kārlis ir uzņēmuma Botwiser izpilddirektors un līdzdibinātājs – Briselē dibināta godalgota start-up kompānija, kas veido virtuālos asistentus jeb čatbotus un palīdz uzlabot komunikāciju ar klientiem. Kārlim ir vairāk kā 15 gadu pieredze IT risinājumu, biznesa procesu un klientu pieredzes pilnveidošanas projektos. Viņš ir arī WindHackers – novatoru kopienas Latvijā vadītājs. Piedalījies vairaķ kā 40 hakatonos kā dalībnieks, metnors un žūrijas loceklis. Sertificēts AJ&Smart Design Sprint pasniedzējs un moderators.
Esmu finanšu uzņēmuma Capitalia dibinātājs un vadītājs. Uzņēmums konsultē, finansē un iegulda mazos un vidējos uzņēmumos visās Baltijas valstīs. Pirms tam esmu vadījis riska kapitāla fondu un strādājis virknē starptautiskās investīciju bankās. Latvijas biznesa enģeļu biedrības līdz-dibinātājs un ex Latvijas Riska Kapitāla asociācijas vadītājs.
Digitālā mārketinga un lietotāju pieredzes eksperts, pasniedzējs. Iepriekšēja pieredze uzkrāta SEB bankā, ziņu aģentūrā LETA, multimediju aģentūrā RIDemo un dažādos projektos.
Startup vēstnese Httpool. Izpilddirektore LatBAN. Sešu gadu ilga pieredze darbā ar privātajiem investoriem, biznesa eņģeļiem un jaunuzņēmumu sagatavošanu sarunās ar tiem, investīciju piesaistē. Organizējusi un vadījusi dažādus start-up un investoru pasākumus. Šobrīt arī uzņēmuma Httpool, lielāko digitālo mediju platforma pārstāvju, jaunuzņēmumu sadarbības vēstnese.

Kompetences – koučs, iedvesmotājs, attīstība

Darbojos kā inženieris un vadītājs startup, ka nupat piesaistīja 8 miljonus EUR. Esmu strādājis gan kā pētnieks, kad izveidoju pabraucošu auto, gan industrijā, kad ieviesu dažādus mākslīgā intelekta risinājumus produkcijā. Beztam esmu veidojis uzņēmumu, kur centāmies ar satelītu palīdzību monitorēt pasaules mežus. Esmu ļoti priecīgs kļūt par mentoru IdeaLab.
Profesionāls padomes loceklis uzņēmumos ar nozīmīgu pieredzi lielu valsts uzņēmumu un institūciju vadībā. Mentors jauniešiem un jaunuzņēmumiem. Izglītības inovāciju ekosistēmas aktīvists.
Vairāk kā 10 gadu pieredze mārketinga un pārdošanas stratēģiju izveidē un kampaņu plānošanā. Sadarbību ietvaros strādājusi pie dažādu zīmolu attīstības Baltijas līmenī. Pašreiz vadu lielāko Latvijas juvelierizstrādājumu mazumtirdzniecības tīklu Grenardi un Given by Grenardi zīmolus.
Investīcija un biznesa vadība, ražošana, tirdzniecība, ēdināšana, pakalojumu nozare. Izveidoti un attīstīti vairāk kā 30 uzņēmumi dažādās nozarēs. Profesionāli analizēti vairāk kā 3000 uzņēmumi.
Banku sistēmas, maksājumu kartes, inteliģentās transporta sistēmas, liela mēroga IT infrastruktūra.
Pārdošanas procesa un pārdošanas tuneļu izveide
Ir 15 gadu pieredze uzņēmējdarbībā, IT, tehnoloģijas jaunuzņēmumu izveidē. Ir zināšanas par tehnoloģijām.

Kontakti

Katram ir sava īstā vieta un katrai vietai savs vajadzīgais. Procesi brīnišķīgi

uzlabojas, kad, ejot uz savu, nepārstāj jautāt: ”Ko es iemācījos no viņa vietas?”

Dzirdēt, izprast, motivēt un reaģēt – mana ceļojuma palīgmateriāli.

RTU Dizaina fabrikas projektu koordinatore un RTU IdeaLAB vadītāja

liga.jupatova@rtu.lv

Tel. (+371) 22304899

Līga JupatovaLinkedIn

Nestāvēt uz vietas un izvēlēties grūtāko ceļu

Darbs dara darītāju – mana ceļojuma palīgmateriāli. 

RTU IdeaLAB satura veidotājs un Co.Lab. koordinators

artis.cicens@rtu.lv

Tel. (+371)25680888

Artis CicensLinkedIn

Īstenots ar atbalstu no: