RMRmotorbikes

RMRmotorbikes offers a smart delivery solution for food delivery companies. It consists of long range electric scooter and cloud based smart logistics solution. We believe that this is perfect tool set for the delivery companies to optimize the running costs and quality of service.

Deliver-E is the first electric scooter which is built around the delivery market, not adapted to it. It is fully electric and it can go up to 140km, it has swappable batteries and charging time takes no more than 1 hour. This electric consumes less than 0,60 € per 100km and providing 3 years of warranty for delivery companies. Because of its advanced embedded electronics, it is always in online connection with our smart logistics solution, which reduces the delivery time, avoids the situations where electric scooter can run out of the batteries during the delivery, gives detailed statistics of the fleet and also this solution is connected to a POS system of the delivery company.

RMRmotrobikes ir pirmais speciāli paredzētais skūteris ēdienu piegādāšanas kompānijām. Tas ir pilnībā elektrizēts un nodrošināt ar ‘cloud’ līdzīgu sistēmu. Mēs ticam, ka šis produkts samazina piegādes izmaksas un uzlabo servisa kvalitāti.

Tas var nobraukt 140km ar vienu maināmo bateriju, ko var pilnībā uzlādēt ne vairāk kā stundas laikā. Skūteris patērē mazāk kā 0.60€ uz 100km un nodrošinam 3 gadu garantiju. Tā kā skūteris ir pilnībā elektrizēts, tam visu laiku ir pieslēgums mūsu izveidotajai gudrajai loģistikas sistēmai, kas samazina piegādes laiku, nepieļauj skutera izlādēšanos piegādes laikā, sniedz datus par nobraukumu un ir pieslēgts piegādes uzņēmuma sistēmai.

Edgars Viziņš

Charles Bourrier

Elīna Bušmane

Eižens Poišs

Miks Kārlis Lodziņš

Eduards Vāvere

Mārtiņš Jurgevičs